Kulutusjuhla-yhdistyksen syyskokous pidetään lauantaina 22. marraskuuta alkaen klo 17 sihteeri Matti Koistisen kodissa, Opastinsilta 1 B 52, Hki. Kokouksen jälkeen jatketaan pikkujoulujen merkeissä.

Kokoukseen ovat tervetulleita yhdistyksen jäsenet: jäsenlomakkeen täyttäneitä tullaan hyväksymään jäseniksi pikimmiten, ja siis edelleen voi vallan mainiosti liittyä. Iso kiitos jo jäsenlomakkeen täyttäneillä!

Kulutusjuhlan pikkujouluihin ovat tervetulleita kaikki innostuneet ja kiinnostuneet, eli rohkeasti vaan istumaan iltaa kanssamme! Tilaisuuteen voi ilmoittautua myös Facebookissa. Tarvittaessa lisätietoja saa minulta, ja jos paikalle saapuu, niin kannattaa sitten soitella alaoven takaa (puh. 050-5526 577).

Kokouksen esityslista:

1 § Kokouksen avaus

2 § Kokouksen puheenjohtajan, sihteerin, pöytäkirjan tarkastajien ja ääntenlaskijoiden valinta

3 § Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus

4 § Esityslistan vahvistaminen

5 § Vuoden 2009 toimintasuunnitelman (pdf) ja talousarvion (pdf) sekä liittymis- ja jäsenmaksun suuruuden vahvistaminen

6 § Hallituksen puheenjohtajan ja muiden jäsenten valinta

7 § Tilintarkastajien valinta

8 § Muut mahdolliset asiat

9 § Kokouksen päättäminen